RADYO FREKANS NEDİR ?
RADYO FREKANS NEDİR ?

Radyo Frekans elektromanyetik spektrumunun radyo dalgaları bölümünün içindeki elektrik ve manyetik alanların bir saniyedeki titreşimlerin (veya dalgaların) sayısıdır. Özellikle kırışıklık tedavisinde cilt yenilemesi için uygulanan yeni bir teknoloji olarak bilinen Radyo Frekans (RF) teknolojisi nasıl çalışır ?

Oldukça soğuk maddelerin kullanımı olarak bilinen cryogenics ve bilgi teknolojisi alanlarındaki son gelişmeler sayesinde yüz gençleştirme tedavi seçeneklerine en son eklenen tedavi non-ablative RF Energy ( cerrahi operasyon gerektirmeyen RF Enerjisi) olmuştur. Cryogenics verilmeye başlanmasıyla birlikte, RF Enerjisini dermis ve subdermal katmanlarına yaymak mümkünken epidermisi korumak da mümkündür. Cildin dış katmanlarına zarar vermeden bu bölgenin ısıtılması , daha sonra aylar boyunca uygulanan kolajen şekillendirmesi ile birlikte dokularda ve kolajen üretiminde mikroskobik değişikliklere neden olur.

Radyo Frekans Uygulama Alanları

Zayıflama 'Bölgesel yağlanma
Vucudun yeniden şekillendirilmesi
Sellülit tedavisi
Yağ parçalama
Vücutta sarkma ve gevşeklik
Yüzde sarkma ve kırışıklık

MONOPOLAR NEDİR ?

Monopolar veya unipolar bir kutbu (yön) veya bir elektrodu olan cihaz anlamına gelir.

Monopolar yayılımında, üretim makinesindeki akım ,tek bir elektrot aracılığı ile vücuttan geçer ve , daha sonra subdermal katmanlardaki doku ısınmasının oluşacağı aynı ekektrodun ucunun çevresindeki alanda maksimum bir rezistans ile karşılaşır. Elektrik dolaşımını tamamlamak için ,akımın tekrar üretim makinesine geçmesini sağlamada düşük bir rezistans geçidi sağlamak için müşterinin sırtının alt kısmı ya da karın bölgesine topraklama ya da dönüşümlü ped kullanılabilir.

BİPOLAR Nedir?

Bipolar iki kutbu veya iki elektrodu olan cihaz anlamına gelir.
Bipolar yayılımda ,üretim makinesindeki akım sadece tutacak üzerinde bulunan iki elektrot arasındaki doku aracılığı ile geçer ; bu elektrotlar elektrik dolaşımını başlatır ve bitirir. Bundan dolayı, bipolar dağılımında vücudun diğer bölgelerine akım geçmez ve böylece topraklama veya dönüşümlü ped kullanmaya gerek kalmaz.
MABEL6 Dünyadaki en güvenilir ve en hızlı RF Sistemidir, bütün ciltlerin tedavisinde etkilidir.
MABEL6 Vücut Şekillendirme ve Selülit Tedavisi için ameliyatsız,hasarsız ve ağrısız tedavi sunar
MABEL 6 Sadece 4 seans gibi kısa bir sürede selülit görünümünde düzelme,sirkumferansta azalma,ve vücutta şekillendirme sağlar.
Radyo Frekans Dalgaları İle Kontrollü Derin Isı Tedavisi
Tüm dünyada güvenle kullanılan radyo frekans yöntemiyle, selülit ve bölgesel yağ dokularından kurtulmak artık çok kolay ve zahmetsiz, etkili, son derece güvenli.

Özel soğutma sistemi ile acısız ve ağrısız. Bandaj yok, morarma, kanama, ağrı yok

Radyo Frekans Etkileri

Selülitlere, bölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, kollar ve yüz sarkmaları, kırışıklıkların, selülitlerin yok edilmesi) kollardaki gevşemelere, çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması, tüm yüz toparlanması (kolajen uyarımı), cilt sarkmalarına, Liposuction sonrası oluşan düzensizliklere son

RADYO FREKANS İLE DERİN ISI TEDAVİSİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Radyo Frekans nedir?

Radyo frekans, ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

Nasıl çalışır?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Amaç nedir?

Amaç, ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkarmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.
Etkileri nelerdir?
Radyo Frekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır:

1. Etki: Temel Mekanizma

Radyofrekans, su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyo frekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2. Etki:

Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3. Etki:

Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

Sonuç:

Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Isı nasıl kontrol edilir?

Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür.

Uygulama, hangi bölgelerde, hangi başlıkla yapılır?

Cihazda iki başlık vardır.Bipolar ve Unipolar. Bipolar başlıkla yüz uygulamaları, Unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır.

Tedavi süresi?

Küçük bölge için 15-30 dakika (örnek; yüz), bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.En kısa tedavi aralığı 2 hafta, en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.Buna kişinin durumuna göre karar verilir.Toplam seanslar ortalama 6 adettir.

Uygulama acı vermekte midir?

Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra, cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi, uygulamanın acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır?

Radyo frekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir.

Kimlere uygulanamaz?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.), hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

Tedaviden nasıl sonuçlar beklemeliyiz?

Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Günlük hayata etkisi nedir?

Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir.Günlük hayatı etkilemez.