Hem soğukta hem sıcakta sürekli ilgi bekleyen ellerimiz ve ayaklarımızın bakımı vücudumuzun rahatlığı ve estetiği açısından çok önemlidir. Ciddi el ve ayak problemi ile karşılaşan müşterimizi mutlaka Pakalın Güzellik Salonumuzda çeşitli el ve ayak bakımı hizmeti sunmaktayız. Ayak peelingi ve parafin en çok tercih edilen bakım kürümüzü oluşturmaktadır. 


Ayak ve el bakımı: El/ayak önce biraz suda bekletilir. Arkasından yağla birlikte bir peeling masajla uygulanır. El ve ayak derilerinin kalınlıkları göz önünde tutularak peeling çeşidi değişir. Şayet topuklarda fazla kalınlık varsa önce törpülenir arkasından peeling yapılır. Amaç ölü tabakadan kurtulmaktır.El/ayak tekrar yıkandıktan sonra parafine sokularak özel eldiveniyle paketlenir ve en az 20 dk kadar bekletilir. 


Arkasından parafin soyularak çıkartılır ve uygun bir kremle masaj yapılır. Şayet istenirse manikür ve pedikürde bu işlem sırasında yapılır. 


Bunun haricinde ellerde aşırı kuruma ve dolayısıyla buruşma varsa ele özel bir maske hazırlanır ve bu maskeyi sürüp üzerine termal suyla ıslatılmış sargı bezi koyup buhar altında 15 ila 20 dakika bekletilir. Ardından maske eğer el tarafından emilmemişse fazlası alınıp masajla işlem sonlandırılır. 


Yaşlı eller için parafinden sonra quantum caci cihazı ile akım uygulanarak anti-aging bakımı sağlanır 


Ayak bakımlarında ise masaj sırasında özellikle reflexology noktalarına da basınç uygulayarak masaj yapılır. 


MANİKÜR & PEDİKÜR 


KLASİK MANİKÜR 


MAVALA MANİKÜR: Mavala manikürünün özelliği, kesici makaslar kullanmadan, tek kullanımlık tahta çubuklarla tırnak etlerinin itilmesiyle yapılan, dolayısıyla manikür aletlerinden hastalık bulaşması ihtimali olmayan, sağlıklı bir manikür türüdür. Mavala, adını kendi markasından alır .