Microblading Nedir 


Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metodudur. Tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılına özdeş kıllar çizerek derinin altına boya enjekte edilir.Sonuç son derece doğal ve kendi kaş kılından ayırt edilemez. Boyalar tamamen doğal bitki köklerinde ki pigmentten üretilmektedir. Kimyasal madde içermez, lisanslıdır. 

Kimlere Uygulanmaz 

*Hamileler

*Şeker hastalarına

*Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olan hastalara

*Psikolojik rahatsızlığı olan hastalara


KALICILIĞI 

Cilt yapısına göre farklılık gösterir.

Ortalama 1 yıldır.

Yağlı ciltlerde daha az kalıcılığı vardır.

NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Uygulamayı yapan kişinin eğitimli ve profesyonel olması gerekir. Yanlış bir uygulama çok kötü sonuçlar doğurabilir. Kullanılan boyalar çok önemlidir renk değişikliği olmaması gerekir.Kişinin tarzına ve yüz yapısına göre doğru çizim yapılması gerekir. 

UYGULAMASI 

Profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından biliçli bir şekilde uygulanır, yapısına hiçbir zararı yoktur.

Ön çizim yapılır. Kaş şekli belirlenir sonra Microblading uygulaması yapılır.15 gün sonra 2.seans tekrarlanır.

Kızarıklık,şişme,kabuklanma gibi durumlar söz konusu olmaz.Kalıcı Makyaj Nedir ? 


Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur. 


Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ? 


Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir. 


UYARI: Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Kalıcı Makyaj Sertifikası Ustalık Belgesi olamayan eğitimsiz kişilere kalıcı makyajınızı yaptırmayın. Yanlış bir kalıcı makyaj uygulamasını kimse yüzünde taşımak istemez. Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız gerçekleşir. Uygulama sonrasında kişi normal hayata derhal devam edebilir. 


Kalıcı Makyaj Uygulaması Ne Kadar Sürede Uygulanıyor? 


Her bölgeye göre kalıcı makyaj uygulama işlemi değişmekle birlikte genel anlamda ortalama 1 saat sürmektedir. 


ÖNEMLİ : Kalıcı Makyaj Uygulaması Sırasında ;Her seferinde yeni örtüler kullanılması,steril ve tek kullanımlık iğneler kullanılması ile herhangi bir hastalık bulaşma riski ortadan kalkar.Kesinlikle uygulamalar steril şartlarda ve bu işi bilen kişiler tarafından uygulanmalıdır. 


Kalıcı Makyaj Uygulamasında Ağrı Duyuluyor mu? 


Uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestetik pomatlar(bölgeyi uyuşturan kremler) sayesinde kişi hiçbir ağrı yada acı duymamakta ve aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir.Çok rahatlıkla gün içinde bu uygulamaları yaptırabilir ve kendinizi daha güzel ve daha dinamik görünebilirsiniz.Hem de hiç ağrı olmadan… 


// Lost kalıcı makyaj stüdyosunda uygulanan hijyen kuralları nelerdir? 


Kalıcı makyaj ekipmanlarımız her gün periyodik olarak sterilizasyon ilaçları ile temizlenir. Kalıcı makyaj iğnelerimiz tek kullanımlık kapalı steril ambalajda olup kalıcı makyaj uygulaması yaptıracak kişinin önünde kalıcı makyaj makinesine takılır. Kalıcı makyaj boyalarımız doğal pigmentlerden oluşup içinde kimyasal madde barındırmadığı içinde kalıcı makyaj yaptıran kişide alerjik reaksiyon göstermez. Kalıcı makyaj boyalarımız Amerikan firması Spaulding Rogers'a ait kalıcı makyaj boyalarıdır. Kalıcı makyaj boyalarını koymak için kullandığımız boya kaplarımız tek kullanımlıktır. Stüdyomuzda hijyenik ameliyat eldiveni kullanılmaktadır.