Uzakdoğu masajı, Tedavi Masajları, Yabancı uzakdoğu UZMAN DOKTORLAR tarafından profesyonel olarak yapılmaktadır. 

REİKİ REFLEKSİYOLOJİ BİOENERJİ NLP UYGULAMALARI VE NOKTA MASAJLARI YAPILIR. 


Aromaterapi Masajı nedir, Aromaterapi Masajı ne demektir? Aromaterapi masajı tekniği tedavi ve gençleştirici amaçlı olarak bitki öz yağlarının masajda kullanılması esasına dayalıdır. Antik Mısır, Hindistan ve Uzak Doğu’dan gelen bu teknik yüzyıllardır stresi azaltmak, genel anlamda rahatlamak ve zihni uyarmak için kullanılmıştır. 


Özyağlarla (esansiyel yağlar) yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Özyağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. 


Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Kişi kendine bakıldığı ve şımartıldığı duygusuyla rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bulur. Şifalı ot ve çiçek yağlarıyla yapılan bu masaj hem cildi beslemekte hem de kokunun şifa özelliği kullanılıyor. Klasik bir masaj tekniği ile tüm bedene sürülen yağlar önceden seçilebilir. Zihinsel ve fiziksel yorgunlukta biberiye özü, sinüzit ve nezlede okaliptüs yağı üst solunum yoları için iyi gelecektir. Aromaterapi masajı, bitkisel Aroma yağları ile terapi uygulama yöntemidir. Aromaterapi‘de kullanılan yağlar, bitkilerin kök, çiçek, yaprak vs. bölümlerinden elde edilen saf uçucu yağlardır. 


Aromaterapinin yani kokularla iyileşmenin kökleri yüzyıllar öncesine dayanıyor. Roma İmparatoru Neron’un gül yaprakları üzerinde uyuyarak huzura kavuştuğu bugüne dek gelen söylentiler arasında… Aromaterapi gücünü bitki ve çiçeklerden elde edilen özlerden alıyor. Ve birkaç damla yağ kullanılarak elde edilen karışımlar akla gelebilecek her türlü hastalığın tedavisinde kullanılıyor. 


Kokulardan faydalanmanın en etkili yolu ‘Essentials oils’ denilen saf bitki özlerinden yapılan karışımları kullanmak. Bunlar badem, susam hatta zeytin yağı gibi bitkisel bir yağ baz alınarak hazırlanıyor. Yağlar gözenekler yoluyla cilt tarafından emiliyor ve koku yoluyla ciğerlere gidiyor ve böylece etki ediyor. Kokularla çok ciddi hastalıklardan çekingenlik gibi psikolojik durumlara kadar pek çok rahatsızlığın tedavisi yapılabiliyor. 


Papatya


Bileşiminde ‘bisabolol’olan papatya bu özelliğiyle tahriş olmuş ciltleri rahatlatmak için birebir. Papatya yağı ya da papatya çayıyla göz çevresine yapılan kompres, şişliklerin kısa sürede inmesini sağlıyor. 


Sandal Ağacı


Konsantrasyonu kolaylaştırdığı için meditasyon sırasında yaygın biçimde kullanılıyor. Hindistan’da, tapınaklarda tütsüleri en çok yakılan kokulardan biri. Çok güçlü bir afrodizyak olan sandal ağacı, cilt için faydalı. Tatlı kokusuyla parfüm üreticilerinin de tercihi. 


Gül


Gül yağında cildi sıkılaştırmaya yarayan tanın maddesi var. Yani gül suyunun tonik olarak yaygın bir şekilde kullanılması boşuna değil. Bu arada dünyadaki en iyi gül yağı Türkiye’de çıkıyor. Gül kokusu kişilerin kendilerini pozitif ve huzurlu hissetmelerini sağlıyor. 


Bergamot


Canlandırıcı ve dengeleyici etkisi çok fazla. Rahatlatıyor ve rahat bir uyku çekmenizi sağlıyor. Kolonyalarda çok kullanılıyor. Bir damla bergamot yağını biraz alkolle karıştırıp çok hafif bir kolonya elde etmek mümkün. 


Genel masaj ve Spor masajı: Günümüzde Türkiye'de - ve yurt dışında - Milli Eğitim Bakanlığı izniyle açılan bir çok kursta bu eğitim verilmektedir. Sertifikalı masör ve masörinler (masözler) yetiştirilmektedir. Bu yöntem bilgili ve tecrübeli ellerde uygulanırsa adı gibi "genel" bir tedavi yöntemidir. Lenfa Drenaj masajı: Bu masaj türü, her yerde eğitimi verilmeyen ancak özellikle Almanya'da enstitüler ve üniversiteler bazında ciddi eğitimi olan bir masaj yöntemidir.Özellikle kanser cerrahisi, varis cerrahisi ve bir takım hastalıklar sonucu oluşan "lenf ödemler"i çözmek için kullanılır. Estetik alanda da "sellülit" için en etkili tedavi yöntemidir. Bağ Doku masajı: Derin kas, fasia ( kas kılıfları ), bağ dokuya uygulanan ve kas tonusunu artırmaya yönelik bir masaj çeşididir. Tedavi edici etkisi daha spesifiktir. Spor sakatlıklarında, bel ve boyun fıtıklarında, her türlü mekanik zorlanmada çok etkili, çabuk sonuç veren bir masaj türüdür. Şiatsu - Akupressür -masajı: Akupunktur nokta masajıdır. Vücutta yeri ve özelliği belli olan noktalara ( akupunktur noktalarına ) ortalama 3 saniyelik baskılarla uygulanan hem genel rahatlama ve koruyucu hekimlik amaçlı hem de tedavi amaçlı bir masaj türüdür. "Refleksoloji" bilimi bu masajdan doğmuştur. Nasıl ki akupunktur tedavi için kulağı ön planda tutuyor, vücuttaki organ ve sistemlere kulağa uygulanan uyarılar ile ulaşıyorsa, refleksoloji ( şiatsu ) bilimi de el ve ayağa yapılan uyarılarla hem hastalığı bulur hem de tedavi için aynı bölgeleri kullanır. Bu masaj türü el ve ayağa özel yapılabildiği gibi tepeden tırnağa tüm vücuda da uygulanabilir.